Dažniausiai užduodami klausimai
1. Kur vykdomi skrydžiai?

Virš Kauno, Vilniaus, Trakų, Birštono ir kitų Lietuvos vietų.


2. Kada galima skristi su oro balionais?

Veiksniai įtakojantys skrydį: vėjas ir lietus. Skrendama kaip nelyja ir kai vėjo stiprumas neviršija 18 km/h greičio.

Skrydžiai oro balionais vykdomi anksti ryte, saulei tekant, arba vakare keliom valandom iki saulės laidos. Toks oro balionu skrydžių laikas priklauso nuo vadinamųjų termikų (šiltų oro srovių), kurie suaktyvėja dienos metu saulės spinduliams kaitinant žemės paviršių.

Vasarą oro balionais paprastai skraidoma anksti ryte (5:00 – 7:00 val.) ir vakare (19:00 – 22:00 val.). Rudenį ir pavasarį rytiniai skrydžiai pradedami nuo 8:00 val. ryto, o vakariniai nuo 16:00 val. Žiemą skrydžiai taipogi yra galimi, kurie suteikia išskirtinio žavesio.


3. Kiek žmonių gali skristi oro balionu?

Tai priklauso nuo oro baliono keliamosios galios ir aplinkos temperatūros. Paprastai oro balionu gali skristi pilotas ir 4 keleiviai.


4. Ar vykdomi skrydžiai pagal individualius užsakymus?

Taip. Yra galimybė užsisakyti skrydį oro balionu, kuris pakiltų ar nusileistu pagal galimybę pageidautinoje vietovėje. Taipogi galima užsisakyti grupinius skrydžius, pavyzdžiui vestuvėms, mergvakariams, bernvakariams, įmonių šventėms.


5. Ar oro balionai pakyla ir nusileidžia toje pačioje vietoje?

Ne. Karšto oro baliono skrydžio kryptis tiesiogiai priklauso nuo vėjo krypties. Oro balionas neturi mechaninės jėgainės ir jis skrenda pavėjui. Oro balionui skrendant, žemės komanda važiuoja skrydimo kryptimi ir pasitinka besileidžiantį balioną.

Yra galimybę pasikelti pririštu oro balionu, kuris pakeltų iki 50 metrų aukščio.


6. Kiek laiko trunka skrydis?

Skrydis oro balionu vidutiniškai trunka apie valandą laiko. Bet oro baliono pakėlimas, skrydis, nusileidimas, krikštynos ir grįžimas į pakilimo vietą užtrunka nuo 3 iki 4 valandų.


7.Kiek kainuoja skrydis?

Skrydis vienam asmeniui:
- virš Kauno – 110 EUR. 
- virš Birštono – kaina sutartinė
- virš Vilniaus, Trakų – kaina sutartinė
„Romantiška porelė“ – 259EUR (skrydis tik porelei)

Individualių skrydžių kainos priklauso nuo vietovės, važiuojamo atstumo bei žmonių skaičiaus.


8. Kaip rengtis ruošiantis skrydžiui?

Rekomenduojama apranga: vilkėti kelnes, striukę ar marškinius ilgomis rankovėmis, avėti patogius pilnapadžius batus. Vasarą vakarais paprastai būna daug musių ir uodų, todėl patogiau jausitės su marškiniais ilgomis rankovėmis. Pakilus oro balionu temperatūra nekinta, papildomi rūbai nėra būtini.


9. Ar galima į oro balioną pasiimti naminį gyvūnėlį?

Ką galima imti į krepšį, nusprendžia oro baliono pilotas. Jei jis sutinka - prašom. Beje, pirmieji oro balionu pakilo ne žmonės, o būtent naminiai gyvūnai - avis, gaidys ir antis.


Užduokite klausimus Napoliui el. paštu: skrydziaiorobalionu@gmail.com